Jdi na obsah Jdi na menu

Diskuse

 Prostor pro Vaše komentáře, dotazy, náměty, připomínky...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jan Schneider - Re: Hony

18. 9. 2010 13:50

Dobrý den, je pravdou, že městské zastupitelstvo projednávalo 9.9.2010 v bodě č. 10 dokonce dva materiály, které se týkají výstavby v lokalitě Hony. A to odkoupení pozemků a komunikace v místě ul. E. Ranného za cenu 500.000,- Kč + DPH. Tento odkup vychází ze schválené smlouvy o uzavření budoucí kupní smlouvy, kterou i přes nesouhlas ČSSD schválilo zastupitelstvo 10.9.2009. Druhým materiálem pak byla obdobná záležitost, tentokrát však v podobě nové, další nabídky ze strany pana Němce a dalších subjektů. Tentokrát se jednalo o závazek budoucího odkupu nově budované komunikace vč. techn. infrastruktury a dotčených pozemků v místě budoucí ul. Valova městem za částku 750.000,- Kč + DPH. Sociální demokracie dlouhodobě kritizuje tuto rozporuplnou, nekoncepční a značně neprůhlednou podporu. Ani tentokrát návrhy usnesení naši zastupitelé nepodpořili (s výjimkou Z. Melkese, který byl zvolen na kandidátce ČSSD jako nezávislý a nyní již za naši stranu nekandiduje). Pokud Vás zajímá konkrétní hlasování, tak proti byli tito zastupitelé: Schneider, Babák, Adamcová, Dohnálková, Randová, Brzobohatá (nehlasovala). Pro: Švábenský, Melkes, Svoboda, Souček, Filla, Kadlec, Vrzal a Brdíčko. Jsme toho názoru, že celková částka, která již dosahuje desítek milionů korun a kterou město vynaložilo v souvislosti s tímto soukromým developerským projektem, značně přesahuje přínosy, které výstavba v této lokalitě pro rozvoj města má. O problémech, jako je zcela chybějící ostatní infrastruktura (obchodní síť, mateřská škola apod.), ani nemluvím. Sociální demokracie má ve svém programu závazek vypracování plánu oprav komunikací v rámci celého města s logickým zaměřením se na doposud spíše zanedbané lokality jako je např. sídliště Květnice, ale také např. komunikace Koráb, Družstevní, Klášterská nebo komunikace v našich místních částech Hajánky, Hájek, Jamné a Pejškov. Bude tedy záležet především na Vás, na voličích, jakým způsobem se v této oblasti bude naše město ubírat.

Miroslav Navrátil - Postoj ČSSD Tišnov k BPS

13. 9. 2010 8:49

I když je program poměrně dosti konkrétní, překvapuje mě, že se zapomnělo na tak palčivé téma jako je stavba BPS.
Zajímalo by mě jaký přístup bude ČSSD k tomuto záměru po volbách zastávat?
Ze zasedání zastupitelstva, které se konalo v sále kina jsem nabyl dojmu, že zastupitelé za ČSSD, snad s vyjímkou paní Brzobohaté, záměr jednoznačně podporují a zoufalá situace obyvatel Trnce je nechává naprosto klidnými.

Pavel - Re: Postoj ČSSD Tišnov k BPS

14. 9. 2010 11:43

To by mě taky zajímalo !

Jan Schneider - Re: Postoj ČSSD Tišnov k BPS

14. 9. 2010 14:44

Předně musím reagovat na tvrzení, že zastupitelé ČSSD podporují výstavbu BPS v Tišnově. Ani na zasedání v kině ani na jiných zasedáních zastupitelstva z jejich úst nepadla jediná zmínka o podpoře tohoto projektu. Toto tvrzení tedy není pravdivé! Sociální demokracie se situací kolem plánované výstavby BPS v lokalitě staré cihelny zabývala s plnou vážností opakovaně na svých schůzích. V této chvíli považujeme za nutné vyčkat na závěry odborného posouzení záměru, zejména z hlediska vlivu na životní prostředí (EIA), které v současnosti zpracovává Krajský úřad Jihomoravského kraje. V rámci tohoto procesu jsou posuzovány, mimo jiné, také připomínky, které i za podpory zastupitelů zvolených za ČSSD vzneslo zastupitelstvo města. V případě, že tento ověřovací proces nepřinese na naše otázky uspokojivé odpovědi a že bude projekt výstavby bioplynové stanice shledán, byť v jediném ohledu, v rozporu se zákonnou normou, bude místní organizace sociální demokracie vystupovat proti výstavbě tohoto zařízení kdekoliv na území města Tišnova.

fanda - Máme jasno v tom, co Tišnov potřebuje

12. 9. 2010 22:20

Ten obrázek (plakát) se sluníčkem se vám moc povedl! Nápadité a veselé!

Jan Schneider - Re: Máme jasno v tom, co Tišnov potřebuje

13. 9. 2010 1:02

Díky! Rozhodli jsme se, že kampaň tentokrát pojmeme netradičně. Už těch voleb bylo letos docela dost, tak proč to trochu neodlehčit... :-)

Hana - volby

10. 9. 2010 12:26

Jaký očekáváte výsledek ČSSD v letošních volbách?

Jan Schneider - Re: volby

10. 9. 2010 21:09

Abych byl upřímný, po letošních parlamentních volbách už raději netipuji :-) Myslím si, že sociální demokracie již předvedla, že dokáže přiložit ruku k dílu a dovedla v Tišnově několik dobrých projektů do konce. Po 4 letech jdeme do voleb s mírně obměněným týmem, který je však o to více zkušený a kvalitní. Dali jsme si velkou práci již s přípravou volebního programu, který považujeme za prospěšný pro další rozvoj našeho města. I proto jsme si vybrali pro naši kampaň heslo: Tišnov - moderní a prosperující. Pokud se nám tedy podaří obhájit současný počet mandátů, budeme spokojeni. Pokud získáme o jeden mandát víc, budeme mít mnohem větší prostor k tomu, aby byl náš program realizován. O tom, jak moc bude po další roky Tišnov moderní a prosperující, se však rozhodne až 15. a 16. října. Tak si držme palce! ;-)

Petr Válek - Program

8. 9. 2010 23:04

Dobrý večer, díval jsem se na váš program, je velice zajímavý! Ale není to nějak moc práce, dá se to vůbec za 4 roky stihnout? A chválím logo - netradiční, ale pěkné!

Jan Schneider - Re: Program

9. 9. 2010 15:46

Dobrý den. Je pravdou, že je náš volební program poměrně obsáhlý. Nechtěli jsme však žádnou z oblastí vynechat a vše, co je v něm uvedeno, považujeme za důležité. Některé body jsou velmi lehce splnitelné, je to jen o vůli budoucích představitelů města chtít věci měnit. Část z nich pak vyžaduje množství obětavé práce, která se dá za 4 roky zvládnout, část je o dlouhodobější práci přesahující funkční období, ale pokud se s projektem alespoň nezačne, těžko bude kdy realizován. Důležité je chtít věci měnit k lepšímu a ne stát na místě a stále se vymlouvat na to, že něco nejde.

Kentaur - good luck

8. 9. 2010 19:18

Přeji hodně zdaru ve volbách a věřím, že voliči rozpoznají, kdo je skutečně schopen pro rozvoj města něco udělat.

Jan Schneider - Re: good luck

8. 9. 2010 19:51

Díky za přání! Myslíme, že v Tišnově toho lidé schopni jsou. Věříme, že podporu dostaneme nejen proto, že máme ve volebním programu mnoho zajímavých a hlavně potřebných věcí, ale také proto, že už jsme pro Tišnov dokázali spoustu dobrých věcí udělat.

Jarek Konečný - Pochvala

4. 9. 2010 14:28

Musím pochválit vaše byť stručné, ale přehledné webové stránky. Profesoru Žaloudíkovi i kandidátům v podzimních komunálních a senátních volbách přeji mnoho úspěchů!

Jan Schneider - Re: Pochvala

5. 9. 2010 21:25

Děkujeme za pochvalu i za podporu!