Jdi na obsah Jdi na menu

Seniorská obálka - jednoduché a účinné

22. 9. 2018

Často se stává, že je senior či osaměle žijící člověk postižen náhlou změnou zdravotního stavu, který vede k přivolání záchranné služby. Ať už to zvládne sám postižený či jeho okolí, často ve vypjaté situaci si zúčastnění nevzpomenou na všechny důležité informace pro zachraňující zdravotníky. Jde o nemoci, kterými pacient trpí, léky, které používá, jak často, kdy byl hospitalizován a proč, případně alergie. Dáte mi za pravdu, že jsou to informace, které jsou klíčové a často rozhodují o přežití člověka.
Proto vznikl projekt Seniorská obálka. Princip je velmi jednoduchý – do jednoduchého papírového formuláře senior buď sám nebo s pomocí rodiny vypíše svá onemocnění, medikaci, alergie, kontakt na lékaře a své blízké. Může přiložit také kopii propouštěcí zprávy z minulé hospitalizace. Vše zalepí do obálky, kterou připevní na vnitřní stranu vchodových dveří případně na dveře ledničky. Tato dvě místa jsou dohodnuta s pracovníky Záchranné služby JMK, takže v případě, že zasahují v bytě pacienta, hledají na těchto dvou místech. Vteřiny a vhodný zásah mohou zachránit život.
Systém je velmi jednoduchý, levný, papírová podoba vyhovuje většině seniorů, údaje se nikam neukládají a nemohou být zneužity. Projekt je podporován JMK. Doufám, že se nám podaří jej zavést v Tišnově.

Zuzana Brzobohatá, kandidátka na starostku města Tišnova

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář