Jdi na obsah Jdi na menu

Hlásná trouba radnice - díl I.

19. 9. 2018

Chce se vám psát polemické články do Tišnovských novin? Nám ne. A proč ne? Protože takový článek musíme dodat s týdenním předstihem před běžnou uzávěrkou, aby „zodpovědná osoba“ měla možnost reagovat ještě v témže čísle. Prakticky to znamená, že článek musíme psát téměř s měsíčním předstihem před jeho uveřejněním a poslední slovo bude mít stejně někdo z radnice. Trochu to vypadá jako snaha vedení města to případným „kverulantům“ co nejvíce ztížit. (Mimochodem tento postup nevyplývá ze statutu TN, ani se neobjevuje na webových stránkách TN.)
Proč bych tedy měl být jako občan znevýhodněn?
Kolik rozhovorů s opozičními zastupiteli jsme za poslední 4 roky měli možnost přečíst?
Kolik snahy projevili Tišnovské noviny a jejich redaktor ve vyhledávání jiných než radničních názorů?
Odpověď u všech otázek je vlastně stejná – pokud chci, aby Tišnovské noviny sloužily jako nástroj sebeprezentace vládnoucí garnitury placený z veřejných peněz, pak se to musí dělat právě takhle! Opoziční názory nevyhledávat a pokud možno vytvářet další překážky v jejich uveřejňování (jako třeba uzávěrka o týden dřív).
Naproti tomu chceme nabídnout důsledné zapracování desatera dobrého radničního periodika do statutu Tišnovských novin a především jeho důsledné naplňování. Ono totiž některé věci už ve statutu máme, ale jednoduše nejsou naplňovány. V některých případech se dokonce zdá, že realita jde přímo proti smyslu toho, co se ve statutu píše. (Pokud ve vás poslední věta vzbudila zvědavost, napište komentář a rádi uvedeme konkrétní příklad.)

Mgr. Milan Růžička, předseda MO ČSSD Tišnov a knadidát do ZM Tišnova

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář