Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Aktuálně

Příspěvky

Prohlášení k aktuální situaci

16. 11. 2016

Klub zastupitelů České strany sociálně demokratické v Zastupitelstvu města Tišnova vnímá se znepokojením skutečnost, že rezignací místostarosty Ing. Tomáše Komprse (STAN) na mandát městského zastupitele přestává v tuto chvíli prakticky existovat v Zastupitelstvu města Tišnova koalice, která by se mohla opřít o smluvně zajištěnou většinu členů zastupitelstva. Tento fakt ovšem vedení města ve svém oficiálním prohlášení zlehčuje a konkrétní důvody rozpadu koalice pak neuvádí vůbec. Dovolujeme si tímto požádat pana Tomáše Komprse, aby seznámil všechny členy zastupitelstva a především pak tišnovskou veřejnost se skutečnostmi, které vedly k jeho rezignaci, a zamezil tak šíření spekulací o tom, co za rozpadem radniční koalice ve skutečnosti stálo.

Jako zastupitelé zvolení za Českou stranu sociálně demokratickou jsme současně připraveni podílet se na vytvoření stabilnějšího prostředí, než bylo vytvořeno po volbách v roce 2014. Pevný koaliční základ, který nebude založen na většině pouhého jednoho hlasu a nastavení opravdu skutečné spolupráce a respektu v rámci celého městského zastupitelstva. Toto vnímáme v době příznivé ekonomické situace za nejvíce důležité aspekty při přípravě a realizaci klíčových projektů zajišťujících nezbytný rozvoj města Tišnova.

Jan Schneider, Zuzana Brzobohatá, Radmila Zhořová

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Rezignoval místostarosta Komprs

11. 11. 2016

Dne 10.11. rezignoval na svůj post v radě města i zastupitelstvu místostarosta Tomáš Komprs (STAN). K tomuto nečekanému kroku připravuje tišnovská sociální demokracie, jako nejsilnější opoziční strana v městském zastupitelstvu, prohlášení.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Výročí vzniku Československé republiky

28. 10. 2016

vlajky.png

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Krajská koaliční smlouva podepsána

26. 10. 2016

V Brně dnes podepsali koaliční smlouvu zástupci hnutí ANO, ČSSD, Starostů pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. Kandidátem na hejtmana je lídr ANO Bohumil Šimek.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Děkujeme za podporu ve volbách

17. 10. 2016

186.jpg.png

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Vize pro kraj

27. 9. 2016

Vážení spoluobčané,
dovolte nám nejdříve poděkovat. ČSSD spravuje díky Vaší podpoře a důvěře Jihomoravský kraj již od roku 2008. Za těch osm let jsme se o jižní Moravě a jejich problémech hodně naučili. O našem regionu, o lidech, kteří v něm žijí, i o nás samotných. Víme, že vést Jihomoravský kraj znamená hlavně pokornou a často mravenčí práci. Víme, že kraj jste vy – jeho občané. Víme, že pracujeme pro vás. Na rozdíl od mnoha jiných stran a hnutí je za námi konkrétní práce a výsledky, které jsou vidět. Jsou to fungující krajské nemocnice, mnoho opravených škol, silnic, nových domovů pro seniory nebo hřišť pro děti a mládež. Jižní Morava je dnes regionem s bohatou kulturou a tradicí, ale také ohromným inovačním potenciálem. Místem, kde je radost žít, pracovat i studovat. Mnoho je však ještě před námi. Chceme zachovat a rozvíjet to, co se osvědčilo. Chceme dál hledat nové cesty tam, kde současné postupy nefungují. Naši vizi vám představujeme v programu níže a naším programem jste vy. Chceme řešit vaše jistoty, to co vás zajímá a dotýká se vás. Vyberte si podle sebe.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Krajská konference v Tišnově

23. 11. 2015

V sobotu 21.11. se v sále tišnovské sokolovny konala za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové, hejtmana Michala Haška a mnoha dalších hostů z řad senátorů a poslanců krajská konference České strany sociálně demokratické. Setkání svým projevem zahájil za pořadatelskou organizaci místopředseda tišnovské sociální demokracie Jan Schneider. Novým předsedou krajské organizace byl zvolen jednatřicetiletý Roman Hanák, starosta Kobeřic u Brna a předseda Výboru finančního Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Konference také doporučila na volebního lídra do krajských voleb 2016 Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Fotografie: Krajská konference 2015 | Komentářů: 0

Rekonstrukce domu Na Perštýně

4. 5. 2015

Naše město aktuálně žije diskusí o budoucí podobě barokního domu Na Perštýně. Vzhledem k tomu, že i zastupitelé zvolení za sociální demokracii budou rozhodovat o případném vstupu města do projektu, zajímá nás váš názor. Hlasujte, prosím, v anketě na úvodní straně naší internetové prezentace. Děkujeme! Další informace v článku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

ČSSD má nejvíce rozhodnutých voličů

5. 3. 2015

Pokud by šlo k aktuálním teoretickým sněmovním volbám pouze 39,1% rozhodnutých voličů, kteří mají ve své volbě jasno, pak by zvítězila ČSSD se ziskem 23,6% hlasů před druhým ANO, kterému by dalo hlas 19,7% rozhodnutých voličů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0

Tišnov nerealizoval množství investic

15. 12. 2014

Když se v Tišnově koncem minulého roku projednával rozpočet na rok 2014, stálo to nakonec místo tehdejší vedení města v čele se starostou Janem Schneiderem (ČSSD). Rozpočet se však přesto podařilo odstupujícímu vedení prosadit a městské zastupitelstvo tak podpořilo pro rok 2014 realizaci investičních akcí v hodnotě více jak 110 milionů korun. Ve skutečnosti se však obměněnému tišnovskému vedení nepodařilo mnohé z nich vůbec dokončit. A to nyní kritizuje opoziční ČSSD.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Aktuálně | Komentářů: 0